BIWAKI, ZIELONE SZKOŁY

 

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wypoczynku dla dzieci i młodzieży:

Szanowni Państwo.

Proponujemy Państwu w miesiącu maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku pobyty dzieci i młodzieży szkolnej na biwakach, połączone z wycieczkami.

Ośrodek nasz położony jest nad pięknym Jeziorem Okonińskim (z własną plażą i kąpieliskiem), w sosnowym lesie na 10 ha ogrodzonego terenu, w pięknym zakątku Borów Tucholskich.

Nasze propozycje do zwiedzania: Górnicza Wioska w Pile (k. Gostycyna), Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Rezerwat Cisów Staropolskich w Wierzchlasie, Ogród Dendrologiczny „Nad Stążką” w Gołąbku, ścieżka przyrodniczo-leśna „Jelenia Wyspa” w Gołąbku, akwedukt wodny w Fojutowie, Muzeum „Kamienne Kręgi” w Odrach, rezerwat „Cisy nad Czerską Strugą”, zapora wodna – początek Wielkiego Kanału Brdy w Mylofie, Zakład Hodowli Pstrąga Tęczowego w Mylofie, Muzeum Kultury Indiańskiej w Wymysłowie, Grota i kościół katolicki w Śliwicach, hodowla pstrąga tęczowego w Wojtalu, a także Kalwaria Wielewska, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Szymbark (dom Sybiraka, dom „na głowie”, najdłuższa deska świata i wiele innych atrakcji), Skansen budownictwa kaszubskiego i kociewskiego we Wdzydzach Kiszewskich oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Możemy podjąć się na Państwa życzenie organizacji wycieczki po najciekawszych zakątkach Borów Tucholskich i nie tylko (trasa i koszt do uzgodnienia przy rezerwacji biwaku)!

Koszt pobytu, w przypadku przyjazdu na dwie lub więcej dób, wynosi:

– szkoły podstawowe – 67 zł (27 zł nocleg, 41 zł wyżywienie w tym: 19 zł obiad i po 11 zł śniadanie i kolacja), przy pobytach na jedną dobę nocleg – 30 zł

– gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – 71 zł (27 zł nocleg, 44 zł wyżywienie w tym: 20 zł obiad i po 12 zł śniadanie i kolacja), przy pobytach na jedną dobę nocleg – 30 zł

Jeden opiekun na 15 uczestników przebywa nieodpłatnie. Wszyscy opiekunowie otrzymują pościel, natomiast dzieci przyjeżdżają z własnymi śpiworami lub wierzchnią pościelą. Istnieje możliwość otrzymania pościeli na miejscu za dodatkową opłatą (10 zł).

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami w budynku piętrowym oraz 12 i 14 osobowe domki murowane z pokojami 2 i 4 osobowymi z łazienkami),
  • wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
  • korzystanie z dostępnych świetlic (do uzgodnienia),
  • organizację dyskoteki,
  • korzystanie z infrastruktury ośrodka: stoły do ping-ponga, siatkówki, siatkówki plażowej, trawiaste i piaszczyste boisko do piłki nożnej, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, kilometrowa ścieżka zdrowia z przystankami do ćwiczeń, miejsce (krąg) na ognisko.

Zapraszamy również na nasze pole namiotowe. Koszt pobytu: 15 zł od osoby (namioty własne uczestników).     W cenie pobytu dostęp do pełnego węzła sanitarnego i energii elektrycznej. Istnieje możliwość wykupienia pełnego wyżywienia lub tylko obiadów (przy pobycie na polu namiotowym).Dodatkowo płatne (ceny brutto):

1. organizacja ogniska – 10 zł od osoby (kiełbaska, pieczywo, ketchup, herbata, naczynia jednorazowe, opał, patyki),

2. rowery – 4 zł za godzinę,

3. pościel – 10 zł,

4. organizacja wycieczki po Borach Tucholskich (koszt i trasa ustalana indywidualnie),

5. Zajęcia dla grup – minimum 20 osób:

  – zajęcia survivalowe (1 lub 2 dniowe) – koszt ustalany indywidualnie.

Przykładowy wariant jednodniowy (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, rozdanie dyplomów i zakończenie dnia survivalowego.

Przykładowy wariant dwudniowy:

Dzień I (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, niespodzianka 🙂

Dzień II (10:30 – 20:00, z przerwami na posiłki): budowanie łączności polowej i nauka szyfrowania i deszyfrowania wiadomości, strzelanie z broni sportowej i łuku, gra terenowo-fabularna z wykorzystaniem zdobytej wiedzy, rozdanie dyplomów i zakończenie dni survivalowych.

organizacja podchodów (do 3 godz. lekcyjnych) – 10 zł/os.

organizacja podchodów zakończonych ogniskiem z pieczeniem kiełbasek – 18 zł/os.

zajęcia sportowe (do 3 godz. lekcyjnych) – 10 zł/os.

zajęcia przyrodniczo-edukacyjne o Borach Tucholskich (do 3 godz. lekcyjnych) – 10 zł/os.

Paintball – super farbiana zabawa… Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, przy użyciu odpowiedniego sprzętu (kombinezony, maski, markery i kulki z żelatyny) – ok. 50 zł/os.


Nasz Adres:

Ośrodek Wczasowy "Bory Tucholskie"

Okoniny Nadjeziorne,

89-530 Śliwice,

pow. Tuchola

woj. kujawsko-pomorskie

tel./fax.: 0523340078, 0609778609

e-mail: [nach der Unterkunft fragen]

www.owborytucholskie.pl

www.facebook.com/osrodekwczasowyborytucholskie  

Zadzwoń do nas !

 

Nach der Unterkunft fragen

Mindestanzahl von Tagen

Hotline:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Überprüfen Sie unser Angebot!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Mehr